четверг, 18 февраля 2021 г.


  ПЕРШИЙ внутрішній фестиваль  FIRST LEGO League  Challeпge   


Зрозуміло, що для того, щоб виграти Міжнародний грант, треба прикласти чимало зусиль. Але… Що робити далі?

Як долучитися до FIRST LEGO League? З чого розпочати?

Все максимально просто, головне мати бажання досліджувати, конструювати та дивувати

І таке бажання виявила чимала кількість учнів нашого ліцею. І саме, поява  навчальніих наборів від LEGO Education SPIKE Prime , надихнула  дітей вивчати STEM – науку, технологію, інженерію, програмування та математикудолучатись до вирішення актуальних світових питань за допомогою конструктора LEGO Education, а також конструювати роботів LEGO SPIKE PRIME та їх програмувати для виконання місій на спеціальному полі з LEGO-моделями та перешкодами. 

5 команд, учнів 7-9 класів,  брали  участь у внутрішньому фестивалі  FIRST LEGO League  Challenge сезону 2019-2020 року, темою якого є CITY SHAPER – формуй місто і присвячена вона дослідженню та вирішенню проблем зростаючих мегаполісів і розбудови розумної, зручної та доступної інфраструктури для мешканців міст і сіл.

Команда «Темні Рейнджери»,  Команда «Архітектори майбутнього», Команда «Імпульс», Команда « Будівельники майбутнього», Команда « Lightning» презентувати свої Інноваційні проекти, які пропонували втілити на території села Засулля. Побудова басейну на місці занедбаного гуртожитку, сучасний розважальний центр замість напівзруйнованої "Галушечної", літній кінотеатр у центрі села, побудова сміттєпереробного заводу, і це далеко не повний перелік того, на що акцентували увагу наші учасники. Хочеться, щоб їхні ідеї почула влада.

 Кульмінацією нашого фестивалю стало ЗМАГАННЯ РОБОТІВ, де кожна команда виконувала певні місії  і            демонструвати здатність працювати як команда, відповідно Основним Цінностям FIRST LEGO League та головному гаслу ліги "Ми змагаємося з проблемою, а не один з одним!"

 І це нам вдалося, адже:

Ми   застосовували креативність та наполегливість у вирішенні проблем,

Ми   освоїли  нові навички та ідеї,

Ми стали сильніші, адже працювали разом,

Ми насолоджувались тим, що ми робили!

Ми сподіваємось, що наші ідеї будуть використані і ми змінимо світ на краще.

Тож створили своєрідний гімн наших лего фестивалей. 

Ми змінемо світ, ми зможем це зробити.

У цьому  сезоні перемогу отримали:

Номінація " Кращий інноваційний постер"- команда " Імпульс"( 8-б клас)
Номінація  " Кращий інноваційний проект"- команда "Lightning» ( 7 клас)
Номінація " Краща командна модель"- команда " Будівельники майбутнього" ( 8-А клас)
Номінація " Кращі в грі Роботів"- команда " Архітектори майбутнього" ( 9-б клас)
Номінація " Перемога у фестивалі"- команда "Темні Рейнджери " ( 9-А клас)

Всі учасники отримали:

-   Сертифікати ліги, їхні фірмові медалі, море позитивних вражень і неймовірне бажання до старту наступного сезону

FIRST GAME CHANGERS.

-       



























понедельник, 8 февраля 2021 г.

 

  ІНЖЕНЕРНИЙ -2021


Найактуальнішим питанням для педагогів постає мотивація учнів до пізнавальної діяльності. Як зацікавити вихованців? Які методи та форми роботи обрати, для того, щоб діти проявили ініціативу? Все дуже просто - діти будь-якого віку люблять наукові експерименти. Їх спрага до різноманітних дослідів безмежна!

Інженерний тиждень — проєкт для учнів, покликаний зацікавити учнів наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу.
Інженерія — це бульбашки у шоколаді та американські гірки, лікування складних хвороб та підкорення космосу — процес, під час якого теоретична наука набуває практичного застосування.
Саме інженерія робить наше життя таким, як воно є.
Фізичний кабінет нашого ліцею цього тижня перетворився на справжній експериментальний майданчик. Учні 7-их  класів конструювали МАХОЛІТ і змагалися у дальності його польоту, а профільна група 11-их класів виготовляли ПРУЖНУ РАКЕТУ і також вимірювали дальність польоту.
Восьмикласники створювали СУПЕРКАРТ та перевіряли принцип його дії, а дев'ятикласники проектували ВІТРЯК. ПАПЕРОВА СЛІНКІ - іграшка, яка поєднувала геометрію із пружністю, стала логічним завершенням ІНЖЕНЕРНОГО 2021.
І вчителі, і учні, вже з нетерпінням чекають на зустріч у 2022, тому що ЦЕ ЦІКАВО!!!!!




























 ВИКОРИСТАННЯ LEGO Education WeDo 2.0  НА УРОКАХ ФІЗИКИ

  Освітні рішення LEGO  Education WeDo 2.0  забезпечують міцний зв'язок між нудною теорією з курсу навколишнього світу і технології з реальним світом за допомогою практичних завдань, цікавих проектних робіт і сучасних технологій. Використання даного конструктора зазнало популярності саме на уроках з фізики, адже завдяки ньому можна створювати велику кількість вимірювальних приладів, механізмів та пояснювати фізичні закони завдяки зібраним моделям. Так, у 7 класі учні на власностворених моделях визначали швидкість руху тіла по прямій та по колу, період і частоту обертання, а також досліджували залежність швидкості руху тіла від частоти обертання вісі колеса.

 Робота з конструктором LEGO дозволяє школярам у формі пізнавальної гри дізнатися про багато важливих ідей і розвинути необхідні в подальшому житті навички.









 


 

 ЕКО-ТЕХНО 2021


 Як Ви гадаєте, чи може учень звичайної сільської школи вийти у фінал престижного міжнародного конкурсу?
 Нашій радості не було меж, коли побачили прізвища наших учнів серед фіналістів конкурсу Еко- Техно 2021  Захарченко Анну у секції " Математика" та  Шматка Євгена у секції " Енергетика".
На конкурсі «Техно-Україна 2021» цьогоріч було представлено близько 300 цікавих інноваційних розробок, до фіналу пройшли 100, в тому числі і проєкти наших ліцеїстів.
У рамках ІХ Фестивалю інноваційних проєктів «SikorskyChallenge 2020», спільно з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді МОН України, два тижні у дистанційному режимі проходив Конкурс «Еко-Техно Україна 2021». Організатором частини «Техно-Україна 2021» традиційно, з 2009 року, є Фізико-технічний інститут КПІ ім. Ігоря Сікорського. Найталановитіші школярі з усіх куточків України  змагались за перемогу, а також за можливість представити свій проєкт на світовому фіналі Конкурсу ISEF в США в травні наступного, 2021 року. 
Новий формат проведення конкурсу (онлайн), захист свого проєкту 10 членам журі (кожному окремо), один із захистів- англійською мовою , постійне спілкування в телеграм-каналі всих учасників, кожний вечір- майстер класи від викладачів та студентів КПІ,  і так протягом двох тижнів. Ну хіба це не досвід? Як підсумок: " Таких талановитих дітей, ми б хотіли бачити студентами КПІ ім. Сікорського".  Перший крок у світле майбутнє є!!!
x













































  ПОДОРОЖ ДО ЗАКАРПАТТЯ  Закарпатський відпочинок став справжньою епопеєю для нашого 10 класу, сповненою моментів та незабутніх вражень. Пер...